24 godziny na dobę - maj dzień 19 Myśl przewodnia AA W procesie zdrowienia Wspólnota AA odgrywa pierwszorzędną rolę. Uczestnicząc w niej, przechodzimy swego rodzaju terapię grupową. Trudno wyobrazić sobie mityng, na którym niczego nie można doświadczyć lub nauczyć się. Choć czasem nie bardzo chce nam się iść na spotkanie i szukamy rozmaitych wymówek, najczęściej udaje się nam przezwyciężyć niechęć i lenistwo. Każdy mityng w taki czy inny sposób czyni nas ludźmi silniejszymi, mądrzejszymi i wrażliwszymi niż dotychczas. Mityngi są nieodłącznym elementem naszej trzeźwości. Tym większą wynosimy z nich korzyść, im sowitszy jest nasz własny wkład.
Pytanie: Czy udzielam się na mityngach, nie skąpiąc swych doświadczeń, siły i nadziei?Medytacja „On wyciągnął mnie z błota i wydobył z dna” - oznacza to, że zwracając się ku Bogu i powierzając Mu nasze problemy, stajemy się zdolni do przezwyciężenia pokus, wad i słabości. „Postawił moje stopy na skale” oznacza, że zdając się we wszystkim na Boże wsparcie, zyskujemy opokę i poczucie pełnego bezpieczeństwa. „Wskazał mi kierunek marszu” oznacza, że starając się postępować tak, jak oczekuje tego od nas Bóg, zawsze możemy liczyć na jego wskazania i przewodnictwo.Modlitwa Modlę się, ażebym czuł pod stopami litą powierzchnię skały i pozwolił Bogu kierować wszystkimi moimi poczynaniami.
Refleksje - maj dzień 19
Refleksje ..BEZINTERESOWNE DAWANIE
Sponsor… dobrze wie, że praca z podopiecznym uczyniła, jego życie bogatsze – przypadł mu w udziale zaszczyt bezinteresownego dawania.
JAK TO WIDZI BILL, STR. 69
Gdy po raz pierwszy zetknąłem się z Programem, koncepcja “bezinteresownego dawania” była dla mnie trudna do zrozumienia. Kiedy inni chcieli mi pomóc, stawałem się podejrzliwy. Myślałem wtedy; “Czego będą za to ode mnie chcieli?” Ale szybko sam zaznałem radości pomagania innemu alkoholikowi i zrozumiałem, czemu inni odnosili się tak na początku do mnie. Moje nastawienie uległo zmianie i zapragnąłem pomagać innym ludziom. Czasem trochę się niecierpliwiłem, bo strasznie chciałem, żeby inni również przeżywali radość trzeźwości i czuli, że życie może być piękne. Gdy moje życie jest miłującego Boga – jakkolwiek Go pojmuję – i gdy rozdaję tę miłość innym alkoholikom, to ogrania mnie poczucie jakiegoś szczególnego bogactwa, które trudno mi wyjaśnić.
Zasubskrybuj codzienny email z tekstami z 24 godzin i Refleksji AA
Rocznice w tym miesiacu 1: Radek Żyrardów (1-go)
4: gonka Kavlinge (1-go)
5: Darek Birmingham,Tipton (1-go)
4: Ela Siedlce (2-go)
17: Andrzej Radzyń Podlaski (2-go)
5: Sebastian Doncaster-Anglia (2-go)
2: Adam Unterschleißheim (3-go)
5: Kamil Wrocław (3-go)
1: pasja (4-go)
4: Tosieck Warszawa (5-go)
3: Rafał (6-go)
4: AA Monika Wrocław (6-go)
5: Marcin Kazimierza Wielka (6-go)
2: Kuba (7-go)
4: Aleksander Wincentów (7-go)
30: Heniek Gdańsk (8-go)
4: Tomek Kraków (8-go)
10: Krzysztof (8-go)
5: Karolina Gulin (8-go)
1: Maciej Świdnik (8-go)
4: Agnieszka Grodzisk Mazowiecki (9-go)
6: Krzysiek Cork (10-go)
2: Michał Łódź (10-go)
1: Andrzej "Ptaszek" Kraków (13-go)
5: Danka Katowice (14-go)
6: Franciszek Biała Podlaska (16-go)
4: Przemek Kielce (16-go)
3: Robert Warszawa (16-go)
1: Mateusz Osiek (17-go)
6: Paweł Lublin (17-go)
7: Katarzyna Kościerzyna (17-go)
6: Paweł Lublin (17-go)
7: Agus Piastów (17-go)
35: Tadeusz Kraków (17-go)
3: Svietlana Warszawa (18-go)
4: grochol Toruń (18-go)
2: Magda Szczecin (19-go)
3: Tomasz Pruszków (20-go)
5: Aleksandra Poznań (20-go)
4: Piotr Warszawa (21-go)
5: Dorota Warszawa (22-go)
3: Zbyszek Oborniki Śląskie (22-go)
1: Ireneusz Toruń (24-go)
2: Krzysztof Gliwice (25-go)
3: Czarek Olsztyn (25-go)
7: Leszek AA Jaworzno (25-go)
26: Włodek Kamień (26-go)
3: Piotr Grodzisk Mazowiecki (26-go)
5: Łukasz Darmstadt (26-go)
3: Kamil Bydgoszcz (27-go)
1: Jacek Gdańsk (27-go)
12: Andrzej Police (27-go)
2: Marzena łódzkie (28-go)
4: Grzegorz Nowy Sącz (28-go)
5: Tomek Sosnowiec (31-go)
"Jak to widzi Bill" Wstęp do programu 118 Mało kto zechce szczerze realizować program AA, dopóki nie stoczy się na dno. Stosowanie Kroków AA oznacza przyjęcie takich postaw i zachowań, których żaden pijący alkoholik nie dopuści nawet do swych myśli. Żaden przeciętny alkoholik, bezgranicznie zapatrzony w siebie, nie podda się takim rygorom, dopóki nie uzna, że musi się im poddać, by ratować własne życie. « « « » » » Wiemy, że nowicjusz musi „dosięgnąć swego dna” - inaczej niewiele może się zdarzyć. Ponieważ sami będąc pijakami świetnie go rozumiemy, możemy użyć wobec niego narzędzia o nazwie „obsesja psychiczna plus alergia fizyczna” i zmiażdżyć nim jego ego niczym dziadkiem do orzechów. Tylko w ten sposób nowicjusz nabierze przekonania, że samotnie, bez pomocy z zewnątrz, ma niewielkie szanse - albo zgoła żadnych.
1. Dwanaście na Dwanaście, str. 26 2. A. A. Today, org. str. 8
Tekst z "Jak to widzi Bill" Literaturę można nabyć w siedzibie Fundacji BSK AA Warszawa ul. Chmielna 20 lub za porednictwem sklepu internetowego http://literatura.aa.org.pl