24 godziny na dobę - listopad dzień 29 Myśl przewodnia AA Droga AA jest droga trzeźwości, a jednak czasami zdarzają się „wpadki”. Czemu tak się dzieje? Dlaczego niektórzy nie potrafią zaakceptować zasad i doświadczeń Wspólnoty i żyć dalej w trzeźwości? Powodów jest wiele, lecz podstawowym wydaje się niewiara w nieuleczalność uzależnienia od alkoholu. Jeśli ktoś jest alkoholikiem, nigdy już nie będzie w stanie pić w sposób bezpieczny, towarzyski, kontrolowany. Doświadczenie nie podważa słuszności tego spostrzeżenia, lecz je potwierdza. Nieważne, czy okres abstynencji wynosi kilka dni czy kilkanaście lat - uzależnienie „obowiązuje” do końca życia.
Pytanie: Czy sądzę, że mógłbym być wyjątkiem od tej reguły?Medytacja „Zebraliśmy się tu razem w Imię Twoje”. Gdy zbieramy się połączeni wspólną wiernością Bogu i lojalnością wobec siebie nawzajem, Siła Wyższa zaszczyca nas swoją obecnością, a my jednoczymy się z Nią w modlitwie, na którą odpowiedź nadejdzie zgodnie z Wolą Bożą. Uzyskawszy ją, jeszcze bardziej zbliżamy się ku sobie, połączeni wieczną wspólnotą ducha.Modlitwa Modlę się, ażebym lojalnie służył Bogu i moim bliźnim.
Modlę się, ażeby me życie pełne dziś było ludzi i Bożej Obecności.
Refleksje - listopad dzień 29
Refleksje ..NA STRAŻY
Dla nas jednak jest ona [Tradycja Jedenasta] czymś więcej niż rozsądną zasadą polityki informacyjnej. Jest również czymś więcej niż wyrzeczeniem się własnego egotyzmu. Tradycja ta stale i w bardzo praktyczny sposób przypomina nam, że w AA nie ma miejsca dla osobistych ambicji. Dzięki niej każdy członek AA stoi na straży naszej Wspólnoty.
12 Kroków i 12 Tradycji, str. 182
Fundamentalne pojęcie pokory znajduje wyraz w Tradycji Jedenastej:pozwala mi ona w pełni uczestniczyć w Programie, w sposób prosty, a zarazem głęboki; zaspakaja też moją potrzebę bycia integralną częścią jakiejś istotnej całości. Pokora przybliża mnie do ducha autentycznej wspólnoty i jedności, bez których nie mógłbym zachować trzeźwości. Pamiętając, że każdy uczestnik AA jest jej przykładnym uosobieniem i żyje w zgodzie z Tradycją Jedenastą, mogę doświadczać wolności – ponieważ wszyscy jesteśmy anonimowi.
Rocznice w tym miesiacu 1: Radek Żyrardów (1-go)
4: gonka Kavlinge (1-go)
5: Darek Birmingham,Tipton (1-go)
4: Ela Siedlce (2-go)
17: Andrzej Radzyń Podlaski (2-go)
5: Sebastian Doncaster-Anglia (2-go)
2: Adam Unterschleißheim (3-go)
5: Kamil Wrocław (3-go)
1: pasja (4-go)
4: Tosieck Warszawa (5-go)
3: Rafał (6-go)
4: AA Monika Wrocław (6-go)
5: Marcin Kazimierza Wielka (6-go)
2: Kuba (7-go)
4: Aleksander Wincentów (7-go)
30: Heniek Gdańsk (8-go)
4: Tomek Kraków (8-go)
10: Krzysztof (8-go)
5: Karolina Gulin (8-go)
1: Maciej Świdnik (8-go)
4: Agnieszka Grodzisk Mazowiecki (9-go)
6: Krzysiek Cork (10-go)
2: Michał Łódź (10-go)
1: Andrzej "Ptaszek" Kraków (13-go)
5: Danka Katowice (14-go)
6: Franciszek Biała Podlaska (16-go)
4: Przemek Kielce (16-go)
3: Robert Warszawa (16-go)
1: Mateusz Osiek (17-go)
6: Paweł Lublin (17-go)
7: Katarzyna Kościerzyna (17-go)
6: Paweł Lublin (17-go)
7: Agus Piastów (17-go)
35: Tadeusz Kraków (17-go)
3: Svietlana Warszawa (18-go)
4: grochol Toruń (18-go)
2: Magda Szczecin (19-go)
3: Tomasz Pruszków (20-go)
5: Aleksandra Poznań (20-go)
4: Piotr Warszawa (21-go)
5: Dorota Warszawa (22-go)
3: Zbyszek Oborniki Śląskie (22-go)
1: Ireneusz Toruń (24-go)
2: Krzysztof Gliwice (25-go)
3: Czarek Olsztyn (25-go)
7: Leszek AA Jaworzno (25-go)
26: Włodek Kamień (26-go)
3: Piotr Grodzisk Mazowiecki (26-go)
5: Łukasz Darmstadt (26-go)
3: Kamil Bydgoszcz (27-go)
1: Jacek Gdańsk (27-go)
12: Andrzej Police (27-go)
2: Marzena łódzkie (28-go)
4: Grzegorz Nowy Sącz (28-go)
5: Tomek Sosnowiec (31-go)
"Jak to widzi Bill" Różne aspekty tolerancji 175 Do Wspólnoty Anonimowych Alkoholików trafili ludzie wszelkiej maści. Niedawno siedziałem w biurze z pewną uczestniczką, która nosiła tytuł hrabiny. Tego samego wieczoru byłem na mityngu AA. Był to wieczór zimowy i pewien niskiego wzrostu, przyjemnie wyglądający, człowiek zbierał płaszcze. Nikomu nie kazał płacić za tę usługę. Robił to po prostu przez grzeczność. Zapytałem: „Kto to jest ten człowiek?” a ktoś odpowiedział: „On tu już od dawna przychodzi. Wszyscy go lubią. Kiedyś był jednym z członków gangu Al Capone’a”. To obrazuje, jak uniwersalna jest dziś Wspólnota AA. « « « » » » Nie mamy zamiaru przekonywać nikogo, że istnieje tylko jeden sposób znalezienia wiary. Wszyscy -niezależnie od wiary, koloru skóry i wyznania jesteśmy dziećmi realnie istniejącego Stwórcy, z którym zawsze możemy nawiązać kontakt w prosty i zrozumiały sposób, jeśli tylko jesteśmy wystarczająco uczciwi i bardzo pragniemy spróbować.
1. Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość, str. 132 2. Anonimowi Alkoholicy, str. 23
Tekst z "Jak to widzi Bill" Literaturę można nabyć w siedzibie Fundacji BSK AA Warszawa ul. Chmielna 20 lub za porednictwem sklepu internetowego http://literatura.aa.org.pl